Jason Beckler
Chief #50
Committee Chairperson,
Sergeant at Arms

24 years of service
10/1/1998


Ron Lockwood
Deputy Chief #58

16 years of service
8/3/2006


Luke Olson
Assistant Chief #59

11 years of service
11/4/2010


Todd Dunn
Battalion Chief #57

24yrs w/ 8 yrs previous service
 



Kevin Parks
Senior Captain #504

8 years of service
September 2014


Josh Oliver
Lieutenant

4 years of service
August 2018


Sarah Parks
Lieutenant #506

12 years of service
6/3/2010


Nichole Pelton
Fire Fighter #597

8 years of service
9/13/2014



Ben Lower
Fire Fighter

4 years of service
November 2018


Peter Robinson
Fire Fighter

October 2021


Tyler Dunn
Fire Fighter

July of 2021


Chris Tibbits
Fire Fighter

2 years of service
February 2020

Jr. Firefighters




Noah Easter
Jr. Firefighter

3 years of service
January 2019


Connor Easter
Jr. Firefighter

August 2021

Administrative Positions




Roger Pelton
Administrative Assistant


June Leighton
Administrative Assistant


Karen Peterson
Administrative Assistant

 


Dana Dunn



Lucas Rumler
Administrative Assistant

 

Honorary Members




Ervin "Tiny" Leighton
Honorary Member


Louise Williams
Honorary Member

Note: Years of service include previous service


In Memory of Richard Coakley



Firefighter #594

Number 594 is permanently retired
 

Retired with Honors

 


Craig Dunn
Assistant Chief
31 years of
Outstanding Service

 


Dana Dunn
Chief

1973 to 2021


Lee Dunn
Firefighter #558
Deputy Chief

47 years of service
6/10/1968


Cam Weaver
Firefighter
31 years of
Outstanding Service

 





 
Return